Македонија

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Во текот на денот ќе има зголемување на облачноста и во јужните делови е можен краткотраен слаб дожд, а на повисоките планини провејување на слаб снег.

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец, особено долж Повардарието.

Температурата ќе се движи од од  минус два до 17 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Температурата ќе се движи од еден до 15 степени.