вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Сончево со мала до умерена облачност

soncevo1-520x311

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Во текот на денот ќе има зголемување на облачноста и во јужните делови е можен краткотраен слаб дожд, а на повисоките планини провејување на слаб снег.

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец, особено долж Повардарието.

Температурата ќе се движи од од  минус два до 17 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Температурата ќе се движи од еден до 15 степени. 

Најчитани вести