вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Сончево со мала до умерена облачност

sonce-so-oblaci-655x400

Поврзани вести

Времето  во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен североисточен ветер. Во јужните делови како и на планините можна е појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната темепратура од 25 до 32 степена.

Во Скопје ќе биде сончево со мала думерена облачност и со слаб доумерен североисточен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 14 , а дневната ќе достигне до 30 степени.

Од недела времето во претпладневните часови ќе биде сончево и релативно топло со мала локална облачност, додека во попладневните часови ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд со ретки грмежи особено во јужните делови од земјата и на планините.

Најчитани вести