Македонија

Сончево со мала доумерена облачност

Сончево со мала доумерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне на планинските подрачја ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 27 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала доумерена облачност.

Утринската температура ќе достигне до 15, а дневната до 32 степени.