Македонија

Сончево со мала облачност

Сончево со мала облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер.

Утринската температура ќе се движи од осум до 15, а дневната од 23 до 28 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер.

Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

За време на викендот времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет и со појава на ретки грмежи особено утре.

Температурите и од понеделник ќе се задржат на претежно очекуваните за овој дел од годината.