Македонија

Сончево со малку облаци и температура до 11 степени

Сончево со малку облаци и температура до 11 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на дено сончево со малку облаци.

Утринските температури ќе се движат од минус осум до минус еден степен, додека дневните ќе бидат од четири до 11 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до осмиот степен.