среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Сончево со малку облаци и температура до 11 степени

Претежно сончево, но студено време денеска

esen

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на дено сончево со малку облаци.

Утринските температури ќе се движат од минус осум до минус еден степен, додека дневните ќе бидат од четири до 11 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до осмиот степен. 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести