среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Сончево со малку облаци и температура до 19-от степен

sonce i nebo

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност.

Утринската температура се движи од минус два до четири степени, а дневната ќе биде од 10 до 19 степени.

Во Скопје и околината преовладува слично време со температура до 15-от степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести