Македонија

Сончево со малку облаци и температура до 21 степен

Сончево со малку облаци и температура до 21 степен

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност.

Температурата ќе се движи од 18 до 21 степен.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 20-от степен.