недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Сончево со малку облаци и температура до 21 степен

sonce i nebo

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност.

Температурата ќе се движи од 18 до 21 степен.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 20-от степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести