вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Сончево со малку облаци и температура до 24 степени

Сончево време со слаб ветер

cveke

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со локална облачност.

Утринските температури се движат од два до 11, додека дневните ќе бидат од 15 до 24 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 21-от степен.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести