недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Сончево со слаб ветар и температура до 33 степени

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе достигне до 31 Целзијусов степен.

mkd-82673

Поврзани вести

Сончево време со мала до умерена облачност и слаб ветер од јужен правец ќе преовладува денеска во Македонија.

Температурата ќе се движи од 24 до 33 Целзијусови степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе достигне до 31 Целзијусов степен.

Во четврток ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести