петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Сончево со температура до 14 Целзиусови

sonve

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која повеќе ќе биде застапена во западните делови од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус седум до нула, а дневната од пет до 14 Целзијусови степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а претпладне со појава на утринска магла.

Утринската температура ќе се спушти до минус пет, а дневната ќе достигне до шест степени.

Од недела попладне ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините со повремен локален снег. Врнежите ќе бидат со слаб, а повремено наместа ќе има и со умерен интензитет.

Најчитани вести