Македонија

Сончево со температура до 17 степени

Сончево со температура до 17 степени

Сончево време со мала до умерена облачност не очекува денеска во Македонија, со дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Сончево време со мала до умерена облачност не очекува денеска во Македонија, со дува слаб до умерен претежно северен ветер.
Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од 11 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб, а на повисоките места умерен претежно северен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе достигне до 12 степени.

Во вториот дел од викендот се очекува повеќе сонце со мала локална облачност. Температурата на југот од државата ќе достигне до 18 степени.

Во недела наутро на некои места температурите ќе бидат под нулата, но во следниот период се очекува благо зголемување на утринските температури.

За следната недела Управата за хидрометеролошки работи најавува суво време со максимални температури во интервал од 11 до 17 степени.