понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Сончево со температура до 24 степени

soncevo

Последни вести

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен претпладне повремено засилен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со умерен претпладне повремено засилен ветер од северен правец. Температурата ќе достигне до 22 степена.

УВ-индексот ќе изнесува 6.

Најчитани вести