вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево со температура до 28 степени

Green wheat field at spring under the sun

Green wheat field at spring under the sun

Последни вести

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло. Преку денот ќе дува слаб, а наместа умерен ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од 2 до 12, а дневната од 22 до 28 Целзиусови степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и малку потопло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се спушти до 8 Целзиусови степени, а дневната ќе се искачи до 26 степени.

За викендов се очекува претежно стабилно, суво и потопло време. Сепак, во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, а од средината на наредната недела ќе продолжи затоплувањето, но во попладневните часови ќе има почеста појава на пороен дожд со грмежи.

Најчитани вести