вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево со температура до 33 степени

download

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност попладне. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17 Целзијусови степени, а дневната од 27 до 33 Целзијусови степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 16 Целзијусови степени, а дневната ќе се искачи до 32 Целзијусови степени.

И во следните денови времето ќе биде претежно стабилно, суво и топло, но сепак во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд со грмежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести