понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Сончево со температура до 35 степени

vreme

Последни вести

Времето во Македонија  ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне, во источните планински подрачја, можна е појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 24 до 35 Целзијусови степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, а попладне е можна  појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до 32 Целзијусови степени.

Од вторник повторно се очекува дестабилизација на времето со поројни врнежи од дожд и грмежи и со умерен до повремено засилен јужен ветер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести