среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Сончево со температура до 35 степени

vreme

Поврзани вести

Времето во земјава денеска ќе биде  сончево и потопло. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд со грмежи особено во западните подрачја. Ќе дува умерен ветер од северен правец особено во источните делови и долж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од девет до 18, а дневната од 29 до 35 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје времето ќе биде сончево и потопло. Попладне со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15 Целзијусови степени, а дневната ќе се искачи до 32 Целзијусово степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести