Македонија

Сончево со умерена облачност и температура до 23 степени

Сончево со умерена облачност и температура до 23 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните часови се очекува зголемување на облачноста.

Температурите ќе се движат од 13 до 23 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 21-от степен.