недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Сончево со умерена облачност и температура до 23 степени

sonce i nebo

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните часови се очекува зголемување на облачноста.

Температурите ќе се движат од 13 до 23 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 21-от степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести