недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

sonce

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален дожд. Во западните делови ќе дува умерен, на моменти засилен ветер од југозападен правец.

Температурата од 8 до 19 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален дожд.

Температурата ќе достигне до 16 степени.

Најчитани вести