петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево со умерена облачност, температури до 15 степени

soncevo1-520x311

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во источните и југоисточните делови ќе има зголемување на облачноста и услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен и источен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната од 10 до 16 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе достигне до 15 степени.

 

Најчитани вести