сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево време, попладне на некои места дожд и грмежи

mndsflkdsdsg09iu

Поврзани вести

Денес ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните подрачја. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер кој ќе биде повеќе изразен долж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен југоисточен ветер. Кон крајот на денот можна е изолирана појава на краткотраен пороен дожд со грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 29 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 5.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести