петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево време, попладне ветер и град

sonec

Поврзани вести

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно и на повеќе места ќе има пороен дожд со грмежи. Локално се очекува процесите да бидат поинтензивни, со засилен ветар и изолирана појава на град.

Температурата ќе се движи од 20 до 29 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно и на повеќе места ќе има пороен дожд со грмежи. Температурата ќе достигне до 28 Целзиусови степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево време, но во попладнињата ќе има услови за локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести