петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Сончево време со локална облачност

delumno-oblacno-640x320

Поврзани вести

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб североисточен ветер.

Температурата ќе се движи од 15 до 26 степени Целзиусови.

Во некои котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла.

Во Скопје дневната температура ќе достигне до 23 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести