Македонија

Сончево време со мала до умерена облачност

Сончево време со мала до умерена облачност

Времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност, по одделни котлини препладне со појава на магла.

Температурата ќе се движи до 19 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност.   Минималмата температура ќе биде шест степени, а во текот на денот ќе достигне до 18 степени. 

Од среда се очекува земјата да ја зафатат нови дождови, а од петок и пад на температурите.