вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Сончево време со мала до умерена облачност

oblacno1-520x390

Последни вести

Времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност, по одделни котлини препладне со појава на магла.

Температурата ќе се движи до 19 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност.   Минималмата температура ќе биде шест степени, а во текот на денот ќе достигне до 18 степени. 

Од среда се очекува земјата да ја зафатат нови дождови, а од петок и пад на температурите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести