понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Сончево време со мала до умерена облачност

sonce_zima

Последни вести

Денеска не очекува претежно ведро време  со малку зголемена облачност на крајниот исток и со слаб северен ветер на повисоките места на североисток.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. Дневната температурата ќе достигне до 13 степени.

Во текот на наредната недела, до среда ќе се задржи променливо облачно време со подолги сончеви периоди.

Од среда ќе почне да дува повремено умерен северен ветер и ќе преовладува умерено облачно време со кратки сончеви периоди и со повремени услови за слаби врнежи од дожд во јужните делови од земјата. Овој северен ветер ќе донесе најпрвин спуштање на дневните температури во среда, но и на утринските од четврток. Потоа температурите повторно благо ќе растат.

 

Најчитани вести