понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево време со мала до умерена облачност

oblacno1-520x390

Последни вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Во претпладневните часови по котлините и речните долини се очекува да има магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од 10 до 16 степени.

Во Скопје слично време со температура до 13 степени.

За следните денови Управата за хидрометеролошки работи најавува суво време со максимални температури во интервал од 11 до 17 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести