Македонија

Сончево време со температура до 11 степени

Сончево време со температура до 11 степени

Времето во Македонија ќе биде претежно стабилно и суво, утрото студено, а преку денот потопло. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус 10 до минус два, а дневната од три до 11 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се сушти до минус пет, а дневната ќе се искачи до девет степени.