Македонија

Сончево време со температура до 14 степени

Сончево време со температура до 14 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност.

Во утринските часови ќе биде постудено со температура од минус четири до три степени. Во текот на денот температурите ќе се движат од седмиот до 14-от степен.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална температура до 12-от степен.