недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево време со температура до 14 степени

Сончев ден со студено утро

sonce

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност.

Во утринските часови ќе биде постудено со температура од минус четири до три степени. Во текот на денот температурите ќе се движат од седмиот до 14-от степен.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална температура до 12-от степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести