вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Сончево време со температура до 15 степени

Сончево време со слаб ветер

sonce vo zima

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со слаб ветер.

Утринските температури ќе се движат од минус пет до три степени, а дневните од осум до 15 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 13-от степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести