Македонија

Сончево време со температура до 15 степени

Сончево време со температура до 15 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со слаб ветер.

Утринските температури ќе се движат од минус пет до три степени, а дневните од осум до 15 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 13-от степен.