Македонија

Сончево време со температура до 17 степени

Сончево време со температура до 17 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со локална облачност.

Утринските температури ќе се движат од минус четири до три степени, а дневните од осум до 17 -от степен.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 14-от степен.