недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Сончево време со температура до 17 степени

Сончев ден со температура до 17 степени

sonce so oblaci

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со локална облачност.

Утринските температури ќе се движат од минус четири до три степени, а дневните од осум до 17 -от степен.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 14-от степен.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести