понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Сончево време со температура до 18 степени

soncevo1-520x311

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен претежно северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 11 до 18 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе достигне до 16 степени.

До четврток ќе преовладува ветровито време, ќе дува умерен повремено засилен северен ветер. Од среда во попладневните часови повторно ќе се зголеми облачноста и ќе има појава на слаб локален дожд, особено во северните делови од земјата. Потоа, во следните денови времето ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло.

Најчитани вести