Македонија

Сончево време со температура до 21-от степен

Сончево време со температура до 21-от степен

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала облачност.

Утринските температури се движат од нула до осум, а дневните од 12 до 21 степен.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 18-от степен.