понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево време со температура до 21-от степен

sonce vo zima

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала облачност.

Утринските температури се движат од нула до осум, а дневните од 12 до 21 степен.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 18-от степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести