петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево време со температура до 22 степени

Сончев и топол ден

sonce so oblaci

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со локална облачност.

Утринските температури ќе се движат од нула до девет степени, додека дневните ќе бидат од 14 до 22 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 19 степени.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести