Македонија

Сончево време со температура до 22 степени

Сончево време со температура до 22 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со локална облачност.

Утринските температури ќе се движат од нула до девет степени, додека дневните ќе бидат од 14 до 22 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 19 степени.