Македонија

Сончево време со температура до 22 степени

Сончево време со температура до 22 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и топло.

Утринските температури ќе се движат од минус два до шест степени, а дневните од 14 до 22 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 18-от степен.