понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Сончево време со температура до 24 степени

soncevoooo

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и  малку потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 18 до 24 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје слично време. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

За време на продолжениот празничен викенд ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринската температура утре ќе биде релативно ниска за овој период од годината, а дневната ќе бележи тенденција на пораст и ќе се движи од 22 до 28 степени.

Од понеделник во попладневните часови ќе има услови за локален краткотраен дожд.

Најчитани вести