понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Сончево време со температура до 27 степени

soncevo-5003

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од пет до 13, а дневната од 20 до 27 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

И во наредните денови ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Во сабота кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд и појава на грмежи.

Најчитани вести