петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Сончево време со температура до 30 степени

Green wheat field at spring under the sun

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне со изолирана појава на дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 25 до 33 степени.

Во Скопје времето утре ќе биде сончево и малку потопло со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до 17 а дневната ќе се искачи до 30 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести