сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Сончево време со температура до 32 степени

soncevoooo

Поврзани вести

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облчаност. Попладне во јужните, како и планинските делови ќе има локален краткотраен дожд и ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 6 до 15, дневната од 26 до 32 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала доумерена облачност, како и со слаб доумерен а повремено и засиле североисточен ветер.

Утринската температура ќе спушти до 13 степени, а дневната ќе достигне до 32 степени.

Во наредните денови во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе има тенденција на благо опаѓање, а во втората половина од наредната недела се очекува покачување на температурата и почеста појава на пороен дожд и грмежи.

Најчитани вести