петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево време со умерен северозападен ветер

esen-sonce

Последни вести

Недела ќе мине во фино, претежно сончево време. Повторно ќе биде ветровито, но со далеку послаб ветер за разлика од сабота, претежно од северозапад.

Минималната температура ќе биде во границите од 8°С до 13°С.

Максимална температура околу 19°С се очекува во северната половина на земјата, а во југозападниот регион околу 18°С. Најтопло ќе биде на југоисток, до 23°С.

Во скопската котлина се очекува претежно сончево време. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 11°С, додека максималната вредност на температурата ќе достигне 20°С.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести