вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево време со умерена облачност

oblacno1-520x390

Последни вести

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а по одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла. Попладне во јужните делови облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од девет до 15 степени.

Во Скопје времето претпладне ќе биде умерено облачно со услови за слаба магла, а попладне ќе преовладува сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе достигне до 13 степени.

Во четврток ќе има услови за појава на утринска магла по котлините, а во среда и четврток претпладне ќе има и локален дожд. Во петок ќе дува северен ветар кој ќе предизвика намалување на облачноста во деновите од викендот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести