петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Сончево време за викендот, од понеделник повеќе облаци и ветер

sonce

Поврзани вести

За време на викендот ќе преовладува сончево време, додека од понеделник ќе има зголемување на облачноста, најавуваат метеоролозите.

Утре ќе биде претежно сончево време во текот на денот со температура од два степени во Скопје до 13 степени во Гевгелија.

Во недела ќе преовладува слично време со температура од три до 12 степени.

Од понеделник не’ очекува зголемување на облачност, а од вторник ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Во Скопската котлина до вторник, како што најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи, до вторник ќе се задржи магливо и студено време.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести