четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Сонце „со заби“ до крајот на оваа недела

Ниски температури наутро, во текот на денот стабилно и сончево време.

im studi

Поврзани вести

Во следните денови ќе преовладува стабилно и суво време со ниски утрински температури, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во текот на утрешниот ден, низ цела земја ќе преовладува сончево време со температура од три степени во Берово до максимални 12 во Гевгелија. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево, ведро и студено со температура до седмиот степен.

За деновите од викендот ќе не’ очекува сончево време со утрински температури од минус осум до еден степен, а дневните ќе се искачат до 13-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести