четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајот тековен по суви коловози

amsm

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта во земјата се одвива по претежно суви коловози на пониските места и наместа по влажни коловози на повисоките планински и осојничави места, каде поради ниските температури можна е појава на голомразица.

АМСМ препорачува внимателно управување со возилата и почитување на поставената патна и сообраќајна сигнализација. Особено да се внимава на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Берово – Виница, каде е можна почеста појава на одрони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести