петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Сообраќајка го затвори патот Пехчево- Делчево, сообраќајот на Кавадарци – Неготино се одвива по една лента

policija-1-3

Последни вести

Од 20:15 часот во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Пехчево – Делчево поради сообраќајна незгода кај село Тработивиште.

На регионалниот пат Кавадарци- Неготино, сообраќајот се одвива наизменично по една сообраќајна лента, соопшти АМСМ.

 

Најчитани вести