петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Сообраќајка кај Хиподром, се вози во една лента

„Македонија пат“ извести дека сообраќајот на автопатската делница од Петровец кон Хиподром се одовива по една колоовозна лента поради сообраќајка на три возила.

полиција1

Последни вести

„Македонија пат“ извести дека сообраќајот на автопатската делница од Петровец кон Хиподром се одовива по една колоовозна лента поради сообраќајка на три возила. 

Од полициски извори, во оваа сообраќајка учествувале „ланд ровер“ во тетовски регистерки таблички, товарно возило „цитроен“ со штипски ознаки и автомобил „фиат“ со скопски таблички.

Три лица се повредени и се пренесени во Ургентниот центар во Скопје. Увидот е во тек.

Најчитани вести