Македонија

Сообраќајка кај Католичка, повредено едно лице

Сообраќајка кај Католичка, повредено едно лице

Според првичните информации, во незгодата учествувале најмалку две возила од кои едното се превртело.

Според очевидци, пред да се преврти, возилото удрило во тротоарот.

Брза помош која пристигна на местото на настанот му укажа помош на повреденото лице.

Видеото е превземено од ТВ НОВА