вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Сообраќајка кај Радишани, повредено шестгодишно дете

soobrakajka

Последни вести

Шестгодишно дете е повредено вчера во сообраќајка која се случила на локалниот пат сео Радишани – село Љубанци.

До нереќата дошло кога се судриле „рено“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.М. (35) и „пасат“ со скопски регистерски ознаки, управувано од В.П. (34) и двајцата од Скопје.

Во незгодата со тешка телесна повреда, поточно фрактура на десна рака и контузија на глава, се здобил сопатник од возилото „рено“ на возраст од шест години, кој бил пренесен и задржан на лекување во Ургентниот центар во Скопје.

Најчитани вести