понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Сообраќајка кај Росоман, петмина повреден

Пет лица се повредени во сообраќајна несреќа којашто се случила во саботата вечерта кај бензинската станица на патот од Росоман кон Градско, потврдија од Службата за итна медицинска помош при Здравствениот дом од Кавадарци.

Момче пронајдено мртов во Неготино

Момче пронајдено мртов во Неготино

Поврзани вести

Како што информираа оттаму, тројца потешко повредени патници се однесени во болницата во Велес, а двајца со полесни повреди во општата болница во Кавадарци

„Во сообраќајната несреќа учествувале две возила од кои едното од Росоман, а другото од селото Паликура, Росоманско. Интервениравме со медицински персонал и две наши возила“, наведуваат од Службата за итна медицинска помош.

Најчитани вести