вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Сообраќајка кај Тополчани: Еден загинат, двајца тешко повредени

Трагедија во битолско, едно лице го загуби животот,а две се повредени во несреќа која се случила утринава.

soobrakajka

Поврзани вести

Едно лица загина, а две се тешко повредени откако автомобил и комбе се судриле во близина на битолското село Тополчани.

Според првичните информации од полицијата, трагичната несреќа се случила утринава околу осум часот во близина на селото Тополчани на магистралниот пат Прилеп – Битола.

Сударот меѓу „фолксваген“ и комбе „фиат“ бил фатален за 55-годишниот Ѓоре Саздоски од Прилеп кој управувал со автомобилот. Возачот на комбето, 61-годишниот Илија М. и неговиот 27-годиштен син В.М. се здобиле со повреди откако комбето се запалило по судирот.

Битолската полиција соопшти дека се’  уште не е утврдено како точно дошло до несреќата.

Полиција, јавен обвинител и истржен судија кој наредил обдукција на загинатиот прилепчанец, моментно вршат увид на местото на незгодата.

Магистралниот пат Прилеп – Битола е затворен за сообраќај и е пренасочен по стариот пат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести