среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Сообраќајка кај тунелот во Битола, тешко повредено едно лице

Во незгодата со тешки телесни повреди опасни по живот се здобил А.Д., на кој му е укажана лекарска помош во КБ-Битола и е задржан на интензивна нега.

soobrakajka-aaa

Последни вести

Вчера во 15.20 часот на патот А3 Ресен-Прилеп кај Тунелот во Битола, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Форд Мондео“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Е.А.(19) од Битола, патничко моторно возило „Хјундаи Купе“ со битолски регистарски ознаки управувано од Ј.Е.(23) од Битола и ПМВ„Фолксваген Пасат“ исто така со битолски регистарски ознаки управувано од А.Д.(24) од Битола.

Најчитани вести