Крими хроника

Сообраќајка кај тунелот во Битола, тешко повредено едно лице

Сообраќајка кај тунелот во Битола, тешко повредено едно лице
Вчера во 15.20 часот на патот А3 Ресен-Прилеп кај Тунелот во Битола, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Форд Мондео“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Е.А.(19) од Битола, патничко моторно возило „Хјундаи Купе“ со битолски регистарски ознаки управувано од Ј.Е.(23) од Битола и ПМВ„Фолксваген Пасат“ исто така со битолски регистарски ознаки управувано од А.Д.(24) од Битола.