вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 15

Сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово, загинат пешак

На 26.09.2016 година околу 20.25 часот на магистралниот пат Гостивар-Тетово непознато возило со непознати регистарски ознаки, управувано од непознат возач,  удрило во пешакот О.Н. (78) од село Горна Бањица, гостиварско.

132775410

Поврзани вести

Од здобиените повреди пешакот починал на местото на настанот. Смрт констатирал  лекар од итна медицинска помош. Увид извршила увидна екипа на СВР Тетово.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести